Кожна людина, яка хоч раз стикалася з поняттями seo-просування сайту, пошукова оптимізація, видача Гугл тощо, ставила собі запитання, як же перевірити результати своїх зусиль, а якщо над просуванням працює Seo-агентство, то, зрозуміло, побачити результати їхніх робіт хочеться насамперед, якщо відстежити результати немає можливості одразу з органічної видачі.
У цій статті я хочу розповісти про найпоширеніші способи, які використовуються в пошуковій оптимізації сайту.
На мій погляд, доцільніше почати статтю з розгляду, як взагалі відбувається процес обходу сайту/сторінок сайту пошуковим роботом.
Процес відвідування сайту пошуковим роботом (ботом, краулером) здійснюється в три етапи:
Отже, на сторінку сайту потрапив пошуковий робот*, він зчитав інформацію, передав її далі на сервери пошукової системи (ПС) і пішов далі сканувати інформацію на інших сторінках сайту. Тому важливо на сайті робити різноманітні перелінковки, адже робот від сторінки на сторінку переходить тільки за посиланнями, розташованими на сторінці.
*Пошуковий робот – це програмний код, за допомогою якого відбувається зчитування контентної інформації зі сторінки сайту.
На цьому етапі інформація, яку було проскановано на сторінці, потрапляє в БД пошукової системи, в якій присвоюється певний індекс. Присвоювання індексу необхідне суто для зручності пошуку інформації в БД ПС. Зверну відразу увагу, не завжди обхід краулером сторінок сайту починається зі сканування. Якщо робот потрапив на сторінку зі стороннього ресурсу, він може не сканувати сторінку, а занести в БД інформацію зі статті, з якої він потрапив на сайт.
На цьому етапі ПС аналізує інформацію в індексі (це складний внутрішній процес, заснований на принципах машинного навчання і нейронних мережах). У результаті цього процесу ми отримуємо видачу в пошуковій системі.
Не будемо довго вас мучити складними даними, алгоритмами роботи ПС і перейдемо безпосередньо до розгляду теми нашої статті. Перевірити, чи є сторінка в індексі, можна ось так:
Більш коротку інформацію про стан індексування сторінок можна побачити у вкладці “Огляд”.
Окремо також можна перевірити конкретну сторінку. Для цього необхідно в полі “Перевірка всіх URL на ресурсі” вбити УРЛ сторінки, що вас цікавить.
Після чого ви побачите одне з повідомлень:
Перше повідомлення свідчить про те, що зі сторінкою все добре, вона є в індексі, друге – на жаль, не втішне, оскільки сторінка не потрапила в індекс.
Цей сервіс простий у роботі:
Ми розглянули в статті найпоширеніші варіанти перевірки наявності сторінки в індексі:
Мета власника сайту – щоб усі сторінки, відкриті для індексації, були в індексі пошукової системи. Досягти цього складно. До того ж важливо стежити за процесом занесення сторінок до індексу: різкі зміни в позитивний або негативний бік – сигнал про проблему. Ми описали чотири способи перевірки індексації сторінок сайту:
Сайт може погано індексуватися через помилки на сайті, відсутність файлу sitemap. Також важливо перевірити, чи не закритий сайт від індексації за допомогою метатега robots, x-robots tag або в robots.txt.
Поліпшити індексацію допоможе:
Часто справа не в індексації, а в підході до оптимізації. Відповідайте на запит користувача краще за всіх. У такому разі всі поради стануть у пригоді вам тільки для фіксації хорошого результату.