Лінкбілдинг – ефективне просування в ТОП видачі

Масова покупка вічних посилань для просування сайту нещодавно була основним способом потрапити в ТОП видачі. Якихось 10 років тому їхня кількість істотно впливала на рейтинг ресурсів у системах пошуку. Ситуація змінилася, коли в пошукових системах впровадили нові алгоритми, почався активний розвиток інтернет-маркетингу. Спеціалізовані біржі досі пропонують купити вічні СЕО посилання, але їх розміщення не завжди рентабельне, а часом навіть призводить до зниження рейтингу порталу через фільтрацію в пошукових системах. Проте це значить, що зовнішня оптимізація обходиться без лінків. Просто тепер закупівля маси посилань проводиться не «наосліп», а з використанням нової стратегії Link Building for SEO.

Лінкбілдінг

Що таке лінкбілдінг і хто цим займається?

Linkbulding – зовнішня оптимізація порталу вручну. Ця спеціальна стратегія посилань передбачає грамотну побудову профілю з окремих лінків. Масова закупівля крауд ​​посилань для зовнішньої оптимізації сайту відрізняється від лінкбілдингу, як оптова та роздрібна торгівля, тобто тут у вас є можливість замовити ретельно підібрану робочу одиницю, а не сподіватися на волю випадку, що в упаковці будуть всі товари без шлюбу.

Лінкбілдинг — досить широке поняття, яке включає крауд ​​маркетинг (розміщення повідомлень з посиланнями на форумах), контент-маркетинг (експертні (корисні) статті на зовнішніх сайтах), а також придбання посилань у платних донорів беклінків. Напрямок активно розвивається. Постійно з’являються нові інструменти виконання певного кола завдань. Хороший SEO-фахівець для зовнішньої оптимізації сайту має виконати досить складну, копітку роботу, правильно збудувавши профіль.

До обов’язків вузькопрофільного фахівця входять:

 • аналіз ресурсу, ніші, у якій він працює;
 • розробка стратегії;
 • створення переліку необхідних ресурсів, плану розміщення лінків;
 • проведення реєстрації, підключення облікових записів на біржах з крауд ​​посиланнями, партнерських порталах тощо;
 • підготовка анкор-листа, який запроваджується на донорські ресурси;
 • контроль якості розміщення та роботи посилань;
 • звітність;
 • коригування на майбутні періоди.

Просування SEO Links вимагає уважності, адже потрібно вміти відрізнити хороші інструменти від тих, які здатні підвести сайт під фільтрацію, а відповідно знизити рейтинги. Важливо розібратися, де купити крауд ​​посилання, щоб вона підвищила позиції у видачі, а можливо, і принесла додатковий трафік.

Якими є посилання для лінкбілдингу?

Існує кілька різновидів лінків, що відрізняються за ефективністю та іншими параметрами:

 • Природні: сюди належать лінки, якими користувачі, вебмайстри діляться за власним бажанням, тому що вважають контент корисним. Вони безкоштовні. Вимагають публікації на ресурсі матеріалів із високою інформативністю, якими люди захочуть поділитися;
 • Куплені: продаються на спеціалізованих агрегаторах. За ефективністю будуть не гірші за природні посилання, але тільки за умови грамотного підбору, публікації якісного контенту, розміщення на тематичних платформах, де користувачам буде цікава саме така інформація;
 • Вічні та орендовані: перші публікуються та існують на сторінках, доки не буде закрито сайт. Вічні посилання розміщують на форумах, у статтях, блогах, каталогах і т. д. Найчастіше вони природні, впроваджуються безкоштовно, але є й покупні варіанти. Орендовані лінки публікуються тільки доти, доки ви за них платите;
 • Контекстні, банерні, футерні: найціннішими є перші. Вони вписані у текст. Банерні розміщуються над або під інформаційним блоком, часто не належать до теми, їхня цінність на порядок нижча, ніж у контекстних. Посилання у сайдбарах та футерах дають мінімальний приріст до рейтингів;
 • Анкорні: найчастіше впроваджуються в ключові слова, які природно введені в текст. Переглядаючи інформацію, користувач може перейти за посиланням та ознайомитися з додатковими фактами на тему, яка, власне, відображена анкором. По ньому пошуковик визначає релевантність, що в свою чергу впливає на рейтинг ресурсу. Потрібно враховувати, що системи пошуку можуть забанити сайт, якщо буде надто багато комерційних анкорів, тобто зі словами «купити, оформити, замовити» тощо;
 • Безанкорні: це все ті ж посилання, але не замасковані під ключ. Наприклад, у тексті описується певний товар і далі йде фраза з посиланням читачеві, що за посиланням може ознайомитися докладніше з іншою інформацією або купити необхідну одиницю.

Україна швидко розвиває сферу SEO-просування, і сьогодні існує безліч варіантів, що дозволяють вивести сайт у лідери не лише своєю країною, а й за кордоном.

Посилання для лінкбілдингу

Найбільш ефективні джерела посилань

Щоб розмістити вічне посилання, потрібно спочатку знайти джерело. Є кілька безкоштовних ресурсів. До них відносяться:

 • соціальні мережі;
 • відгуки;
 • тематичні форуми;
 • Ютуб-канал — тут працювати непросто, але результат того вартий;
 • спеціальні довідники, портали із вакансіями;
 • гостьовий хостинг – робота за принципом бартеру, тобто пишете статті в блог іншому ресурсу, а він розміщує ваше посилання.

Можна купити вічні посилання на сайт в Україні за прийнятною ціною спеціалізованих агрегаторів. Це біржа крауд ​​маркетингу чи партнерський портал. Але найкориснішим інструментом лінкбілдингу є розміщення корисного контенту, яким користувачі мережі захочуть поділитися.

У всіх нюансах та тонкощах SEO-просування не так просто розібратися. Якщо виникають складності, ваш сайт неефективний, завжди можете замовити послугу аутрич зі стратегією лінкбілдингу за вигідною ціною Seo Boutique. Спершу буде проведено ретельний аналіз вашого ресурсу. Далі буде визначено план дій, обумовлено ціну. Вартість послуг лінкбілдингу залежить від складності роботи та поставлених завдань.