0 Comments

Правильна внутрішня перелінковка сторінок – яка вона?

Внутрішня перелінковка – важлива частина Seo просування сайту. Вона також виконує важливе завдання щодо утримання клієнтів, адже якщо грамотно розробити власну стратегію внутрішньої перелінкування можна збільшити кількість замовлень, а також домогтися збільшення кількості показів в Інтернеті.  

Що таке внутрішнє зв’язування сторінок між собою (внутрішня перелінковка)

Внутрішня перелінковка – це зв’язування сторінок сайту між собою (важливо не плутати із зовнішньою перелінковкою).

Внутрішня перелінковка може вирішити такі питання по сайту:

  • збільшити кількість переглядів сторінки;
  • поліпшити поведінкові характеристики домену в цілому;
  • поліпшити навігацію по сайту;
  • поліпшити індексацію сайту;
  • розподілити вагу по сайту;
  • поліпшити релевантність сторінок.

Далі ми розберемо кожен із цих критеріїв докладніше.

Для чого потрібна внутрішня перелінковка

  1. Добитися хороших показників у переглядах. Це можна досягти завдяки перенаправленню користувачів на «потрібні» нам сторінки.  Наприклад, клієнт потрапив на сторінку блогу, але є потреба перенаправити клієнта на комерційну сторінку. В даному випадку внутрішня перелінковка прийде на допомогу.
  2. Поліпшити характеристики сайту. За допомогою перелінкування можна запропонувати користувачам переходити між сторінками, пропонуючи їм цікавий та корисний контент чи товари. Чим більше клієнт проведе часу на сторінках сайту, тим вища ймовірність, що він вирішить своє питання і не матиме потреби знову повертатися в пошукову видачу. Також це позитивний дзвіночок для ПС, чим довше клієнти знаходяться на сайті, тим цікавіше і якісніше вважає сайт ПС.
  3. Поліпшити навігацію по сайту. За допомогою перелінкування зв’язуються між собою сторінки, близькі за тематикою, пропозиціями клієнтам, а також з’являється більше можливостей, щоб робот переходить від однієї сторінки до іншої.
  4. Покращення індексації сайту. Грамотно реалізована перелінковка дає можливість дістатися пошуковому роботі до найдальших сторінок, що прискорює процес сканування та потрапляння сторінок у Топ 1 – Топ 5 пошукової видачі.
  5. Розподілити вагу по сайту. За допомогою внутрішніх посилань можна передати частину ваги від сторінки з хорошими показниками видимості, позиціями у пошуковій видачі, сторінкам у яких менш хороші показники, але мають потенціал до трафікогенерації та до залучення комерційного трафіку.
  6. Поліпшити релевантність сторінок . Анкори, які «зашиті» у фразі для перелінкування, допомагають пошуковій системі коректніше і точно оцінити, яка інформація буде розміщуватися на сторінці, адже посилання-анкор зчитується ПС в першу чергу при переході на сторінку.

Яка буває внутрішня перелінковка

Вище вже було сказано, що внутрішня перелінковка пов’язує між собою сторінки одного сайту, давайте зараз розберемося, яка ж вона буває.

Автоматична перелінковка

До автоматичної перелінковки належать хлібні крихти, меню, блоки типу «Вам може сподобатися», «З цими товарами купують». Серед переваг цього виду перелінкування можна виділити швидкість її формування (особливо це актуально для великих сайтів з величезною структурою), як правило, вона реалізується готовими плагінами або розробник пише невеликий скрипт за заданими параметрами самостійно.

Зрозуміло, автоматична перелінковка має мінуси – менша точність близькості формування пропозицій. Вирішити цей момент можна за допомогою нейронних мереж та штучного інтелекту. Варто зазначити, що ці варіанти досить трудомісткі за часом і фінансовими вкладеннями.

Ручна перелінковка вона ж Wiki – перелінковка

Сутність даної перелінковки полягає в тому, що копірайтером або редактором повністю опрацьовується контент на сторінці, якщо є необхідність він доповнюється і до нього додаються необхідні точні входження з ключів, з яких надалі формуватиметься анкор для переходу на іншу сторінку сайту. Також важливо врахувати вагу кожної сторінки під час проставлення анкрів для переходу. Якщо правильно розрахувати ці показники за допомогою зовнішніх ресурсів, таким чином можна добре просунути сторінки з поганою видимістю та індексацією.

Перелінкування за допомогою зображень

У цій перелінківці URL-перехід на нову сторінку здійснюється завдяки зображенню, що іноді ефективніше, ніж текстовий анкор. При такій перелінкування користувачеві простіше зрозуміти, про що йтиметься після переходу. Якщо ви вирішили використати у себе на сайті цей вид перелінкування, тут важливо обов’язково проставити Alt та Title для зображення. Це необхідно для ПС, що вона правильно просканувала сторінку і занесла інформацію до індексу.

Як правильно підібрати анкор/ опис для перелінкування

Існує кілька способів підібрати анкор, який описуватиме сторінку під час перелінкування.

  • Точне використання високочастотних ключових запитів. При такому варіанті підбору анкорів збільшується кількість точних входжень на сторінці, покращують позиції в пошуковій видачі безпосередньо за вибраним ключем, але при такому варіанті формування анкору потрібно бути дуже уважними, щоб не переспамати на сторінці ключами і не потрапити за це під санкції ПС. li>
  • N-грами семантичного ядра. Це найефективніший варіант підбору анкору. При такому варіанті ви не ризикуєте переспамувати сторінку, але буде використано входження з максимальною частотою згадок в Інтернет.
  • URL-адреси. Найпростіший спосіб додавання переходу на сторінку – відкрите посилання, але він і не найефективніший і корисніший з погляду Seo просування сайту. Зазвичай за URL-адресою сторінки складно зрозуміти, про що йтиметься на сторінці, а також для ПС вона не несе жодної цінності.
  • Малюнок. Це максимально точно підібране зображення, яке містить інформацію про те, про що йдеться на сторінці після переходу.
  • Звичайні фрази без використання ключових високочастотних запитів. Це варіанти анкорів виду “тут”, “тут”, “натисніть на посилання тут” і т.д. Для просування вони мало корисні.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

three × 1 =

Related Posts

Індексація сторінок. Як перевірити чи індексується ваш сайт чи ні
Кожна людина, яка хоч раз стикалася з поняттями seo-просування сайту, пошукова оптимізація, видача Гугл тощо,
Seo просування сайту: короткий екскурс у пошукову оптимізацію сайтів
У цій статті мова піде про пошукову оптимізацію, ми докладно розберемо, що це таке, з