0 Comments

Однією з важливих складових просування будь-якого сайту є його посилальний профіль. Пошукові системи оцінюють якість та кількість посилань ведучих на сайт і залежно від цього ранжують його за пошуковими запитами. Чим більш авторитетних ресурсів розміщені посилання, тим більше довіри це викликає у пошукових систем і тим вище сайт буде ранжуватися за пошуковими запитами. У цьому немає нічого дивного і ця логіка зрозуміла навіть для недосвідченого просування: чим більше посилань з авторитетних ресурсів, тим краще сайт, тим більше йому можна довіряти, тим більшій кількості користувачів його варто показувати.

Але якщо копнути глибше, виникає низка питань, на які ми відповімо в даній статті блогу. Наприклад, які саме посилання є пріоритетнішими, з якими анкорами (анкор – це текст, який є посиланням), з яких донорів.

Аналіз конкурентів – найнадійніший підхід

Вивчити ефективність будь-якого методу просування можна за допомогою елементарної стратегії, яку можна собі уявити, а саме з аналізу конкурентів. Не винятком є ​​і розрахунок оптимального профілю профілю. Це досить трудомісткий процес і більшість компаній із SEO просування економлять на цьому етапі свій тимчасовий ресурс. Але це не про нас, ми любимо підходити максимально правильно і прискіпливо до будь-якого методу просування. Розкажемо про це детальніше.

На етапі роботи з будь-яким клієнтом – ми визначаємо 10 найсильніших конкурентів та аналізуємо їх сайти досить детально. Конкурентів правильно вибирати вбиваючи цільові для нас пошукові запити та виписуючи сайти у видачі. Що стосується побудови маси посилань, то ми вивантажуємо всі беклінки конкурентів, наприклад з такого сервісу як Ahrefs. Збираємо їх до однієї таблиці для аналізу.

Тут важливо зазначити, що дублікати сайтів донорів не потрібно видаляти з цієї таблиці, щоб отримати максимально репрезентативний результат.

Визначення типу анкору

Коли ми зібрали всі посилання конкурентів на одну таблицю, потрібно кластеризувати отримані дані. Ми поділяємо типи посилань на:

  • брендові (б)
  • безанкорні (ба)
  • анкорні (а)
  • картинки (к)

Далі за кожним посиланням проставляємо її тип

І виводимо загальний результат у вигляді результуючої таблиці з розрахованими частками кожного типу посилання

Все робиться за допомогою елементарних формул Екселю або Google таблиць, не будемо на цьому зупиняти нашу увагу.

Вуаля, результат отримано, тепер ми маємо портрет анкорів посилального профілю ТОП-10 наших конкурентів. Проаналізуємо ці дані трохи пізніше, а зараз розглянемо питання, на які сторінки сайту посилаються наші конкуренти.

Визначення типу сторінок реципієнтів

Посилатися можна на:

  • головну
  • сторінки блогу
  • сторінки категорій
  • картки товарів
  • інші внутрішні сторінки сайту

У нашому випадку було достатньо проаналізувати скільки посилань у наших конкурентів на Головну та скільки на інші сторінки сайту.

Аналізуємо дані щодо конкурентів нашої вибірки та отримуємо результат оптимальної частки посилань на Головну

Визначення категорій реципієнтів

Щоб визначити на скільки за кількістю донорів слід підтягнути свої посадкові сторінки, – дивимося скільки посилань закуплено у конкурентів на аналогічні категорії.

З такого аналізу відразу видно, де є необхідність у посиленні посилальної ваги.

Визначення кількості доменів донорів

Коли ми починаємо працювати з проектом і він не є лідером ринку, то перед нами стоїть завдання виходу у лідери. Для цього ми вибудовуємо стратегію закупівлі посилань та нарощування кількості доменів донорів зі швидкістю, яка в майбутньому допоможе нам стати лідером.

Як зазвичай все починається з аналізу конкурентів і добре, що під рукою старий добрий Serpstat та Google Docs.

З отриманих даних ми бачимо і прораховуємо скільки посилань необхідно закупити для нашого проекту щоб наздогнати наприклад головного конкурента. З таблиці видно, що не вистачає: 496-247=249 доменів донорів. Якщо ми ставимо собі завдання за 9 місяців наздогнати основного конкурента, нам потрібно дозакупити 249/9=28 посилань на місяць. Також не варто забувати, що:

  • посилання мають властивість відвалюватись
  • конкуренти теж щомісяця нарощують свій посилальний профіль

Виходячи з цього, коригуємо нашу швидкість закупівлі на відвали, а їх можна подивитися в Ahrefs або Google Search Console. І коригуємо нашу швидкість на швидкість щомісячного посилального приросту ТОПового конкурента. Цю швидкість ми оцінимо за 1 місяць, знявши нові дані в Ahrefs.

Також варто зазначити, що конкуренти можуть змінювати свої стратегії лінкбілдингу, тому їх потрібно аналізувати не рідше одного разу на півроку, а на трафікових проектах – 1 раз на 3 місяці.

Резюме

Разом в результаті кількох годин (а може і днів:) аналізу ми отримали дані:

  1. Швидкість посилального приросту для обходу конкурентів
  2. Долі різних типів сторінок реципієнтів
  3. Оптимальні частки різних типів анкорів
  4. Визначення посадкових сторінок з недостатньою кількістю беклінків

У наступній статті блогу поговоримо про якість посилань та про основні стратегії відбору майданчиків донорів. Всім топових позицій і більше цільового трафіку до нових зустрічей.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

three + eight =

Related Posts

Індексація сторінок. Як перевірити чи індексується ваш сайт чи ні
Кожна людина, яка хоч раз стикалася з поняттями seo-просування сайту, пошукова оптимізація, видача Гугл тощо,
Seo просування сайту: короткий екскурс у пошукову оптимізацію сайтів
У цій статті мова піде про пошукову оптимізацію, ми докладно розберемо, що це таке, з
Внутрішня перелінковка як важливий фактор ранжування
Внутрішня перелінковка – важлива частина Seo просування сайту. Вона також виконує важливе завдання щодо утримання