0 Comments

Семантичне ядро ​​сайту, що це таке

Часто на старті Seo просування сайту багато хто стикається з таким поняттям, як семантичне ядро ​​сайту (далі просто СЯ), у цій статті ми докладно розберемо, як правильно та якість підготувати СЯ, на які нюанси звертати увагу, щоб уникнути помилок.

Семантичне ядро ​​(СЯ) – це база ключових слів та словосполучень, завдяки яким ваш сайт можуть знайти користувачі у пошуковій видачі. Збір семантичного ядра по праву вважається одним із найважливіших етапів Seo оптимізації сайту, адже від якості його підготовки залежить подальша доля та позиції сайту в пошуковій видачі. Якщо, мабуть, зібрати СЯ, то після проведення низки робіт ваш сайт отримає зростання цільового трафіку, збільшення кількості цільових дій, а також збільшення прибутку.

У цій статті ми докладно розберемо, як правильно та якість підготувати СЯ, на які нюанси звертати увагу, щоб уникнути помилок.

Для чого потрібне семантичне ядро

Під час проектування сайту багато веб-майстрів ігнорують таке поняття, як семантичне ядро ​​і проектують сайт умовно на свій розсуд, що призводить до грубих помилок і не дає можливість користувачам знаходити сайт у пошуковій видачі. Давайте розберемо, для чого потрібно збирати семантичне ядро:

 1. Якісного опрацювання структури сайту – СЯ дозволяє спроектувати максимально повну структуру сайту, яка охоплюватиме весь купівельний попит.
 2. Просування сторінок по топах пошукової видачі – це дозволяє оптимізувати окремо кожну сторінку під певний набір пошукових запитів, щоб сторінка ранжирувалася в пошуковій видачі.
 3. Для складання плану по контенту наповнення сторінок – зібрані ключові фрази дають можливість зрозуміти, за якими запитами ранжується сторінка. Всі ці ключі у прямих входженнях, у вигляді словоформ мають бути присутніми на сайті. Виходячи з пріоритетності сторінок формуються ТЗ для написання текстів на сторінки. , зібране семантичне ядро ​​використовують для налаштування контекстної реклами.

Види ключових запитів

Перш ніж перейти до числових значень кожного з видів запитів, варто зазначити, коректно проводити градацію за частотністю необхідно в рамках кожної ніші окремо, адже на цей показник впливають сезонність. Потенціал у кожній ніші свій, наприклад, для просування ніші шин, високочастотні запити будуть починатися з частотністю від 5000 запитів щомісяця, а наприклад, у ніші по укладання паркету, високочастотні запити починаються з 500 осіб щомісяця.

Високочастотні ключові запити – це запити, які користувачі вводять у пошуку найчастіше. Як показує практика, це досить короткі запити, часто вони складаються з 1 або 2 слів.

Плюси просування ВЧ:

 • Ці ключі дають можливість збільшити кількість органічного трафіку на сайті.
 • ВЧ запити дають можливість для автоматичного зростання для СЧ та НЧ запитів.
 • Такі запити дають можливість для впізнаваності бренду в Інтернеті.

Мінус просування по ВЧ:

 • Весь процес просування ВЧ запитів досить витратний, т.к. як правило Топ 5 за такими запитами займають великі сайти, сайти-агрегатори, з якими складно конкурувати. конкуренція за ВЧ запитами змушує постійно тримати «руку на пульсі», стежити за позиціями конкурентів та відстежувати всі зміни, які вони проводять на сайті.

Середньочастотні (СЧ) – це запити, які вважаються не найвужчими, а й не вузькоспрямованими, вони займають нішу між ВЧ та НЧ запитами. Зазвичай СЧ запити містять у собі конкретику (наприклад, регіон, колір, розмір тощо.). СЧ запити набагато складніше просувати, ніж НЧ, тут тільки проектуванням структури та контентом не обійтися, для просування за такими запитами необхідно нарощувати зовнішню масу посилань і при цьому використовувати не тільки прямі входження, але й різноманітні анкори, які максимально повно описують сторінку.

Плюси просування по СЧ:

 • Вони мають потенціал стати ВЧ запитами, якщо їх добре опрацювати, тоді
 • Просування за СЧ запитами дає можливість підтягнути позиції щодо ВЧ запитів у видачі.
 • Дають можливість потенційним клієнтам познайомитись із сайтом, його асортиментом, структурою сайту.

Мінус просування по СЧ:

 • Вони не завжди висококонверсійні, також вони не завжди закінчуються здійсненням покупки.
 • Іноді СЧ можуть ставати НЧ запитами.
 • Не дають великого потоку трафіку на сайт.

Низькочастотні ключові запити (НЧ) часто ці запити ще називають запитами з довгим хвостом, т.к. вони містять у собі чимало уточнень. НЧ запити, як правило, вводять користувачі, які точно знають, що вони шукають, які готові зробити цільову дію – зробити покупку або замовити послугу. Щоб просунутися НЧ, достатньо опрацювати структуру сайту, зробити перелінковку між сторінками, а також написати контент на кожну сторінку з потрібними входженнями.

Плюси просування НЧ:

 • Висока конверсія – як правило, клієнти, які приходять на сайт за такими запитами вже точно визначилися з потребою і готові здійснити покупку.
 • Низька конкуренція – як правило, власники бізнесу не орієнтуються на такого роду запити, за ними легко просуватися.
 • Просування СЧ та ВЧ – низькочастотні запити дають можливість для опрацювання сторінок, що надалі позитивно позначиться для просування за високочастотними та середньочастотними запитами.
 • Стабільний результат – варто лише раз потрапити в топ видачі НЧ, вони досить довго зберігатимуть отримані результати.

Мінус просування НЧ:

 • Постійна робота над сайтом.
 • Неможливість оцінити фінансові витрати.
 • Наводять на сайт невелику кількість трафіку.

Як правильно зібрати семантичне ядро

Перш ніж приступати до формування СЯ необхідно:

 • Проаналізувати конкурентів, подивитися Топ видачі, щоб визначити які конкуренти лідирують у видачі.
 • Продумати, які ключові запити вас цікавлять, як клієнти зможуть вас знайти у пошуковій видачі.

Далі починається найскладніший процес – збір ключових запитів, з яких далі формуватиметься семантичне ядро ​​сайту, яким проходитиме просування.

Є два способи для збору СЯ нижче, ми розберемо їх докладніше.

Збір СЯ з конкурентів

Для цього підходу необхідно вибрати 2-3 конкуренти, зібрати за допомогою зовнішніх інструментів, наприклад Serpstat або Ahrefs (докладніше ресурси для збору довгого списку запитів ми розберемо у статті «Корисні інструменти для Seo просування сайту»), всю базу ключових слів , якими ці сайти ранжуються. Рекомендовано брати в просування ключі починаючи з частотності 9. Ключів, у яких частотність менша за 9, досить багато зупиняти свою увагу на них не варто, т.к. після проведення базової оптимізації під СЧ, ВЧ та НЧ ключі з частотністю 1-9 підтягнуть у топ видачі автоматично.

Зібравши початкове семантичне ядро ​​по конкурентам, необхідно далі зайнятися оцінкою його якості. Насамперед потрібно позбутися сміттєвих та нецільових ключових фраз, які потрапили до СЯ при зборі.

До сміттєвих запитів належать:

 • Згадка назви компанії, бренду конкурента.
 • Вказання послуг, товарів, за якими не спеціалізується компанія.
 • Не цільові географічні запити (міста інших країн, міста, в яких не працює компанія).
 • Запити з помилками.
 • Дублі запитів.

Після того, як зібрано СЯ для сайту, його потрібно кластеризувати, т.к. опрацьовувати в ручному режимі такого обсягу документи не доцільно та не ефективно з погляду витраченого часу та бюджетів.

Збір СЯ за ключовими запитами

При даному підході необхідно визначитися, які запити найцікавіші для просування та які запити взагалі присутні у ніші. Далі необхідно за допомогою будь-якого зовнішнього інструменту, наприклад, Serpstat, зібрати всі ключові фрази, які містять фразу/ слово, яке нас цікавить для просування.

Після того, як зібрані довгі списки запитів, почищені від сміттєвих запитів, настає етап кластеризації.

Кластеризація семантичного ядра, що це таке?

Кластеризація  – це процес, при якому запити, які мають загальну тематику, які ведуть на ту саму сторінку у видачі групуються в групи-кластери.

Кожен із отриманих кластерів із ключовими фразами буде використовуватися для просування та оптимізації однієї сторінки.

Існує кілька методів кластеризації: Hard, Soft та Middle. Нижче ми докладно розберемо, кожен із них.

Soft кластеризація – цього методу використовується самий частотний ключ і у ньому підбираються й інші, тобто. всі ключі об’єднані між собою найчастішим ключем. Цей метод кластеризації підходить для порталів новин, інформаційних сайтів, для невеликих сайтів, т.к. у цьому методі є похибки та помилки.

Middle кластеризація – це золота середина між Soft та Hard кластеризацією. Все починається з того, що береться найчастіша фраза та інші ключі порівнюються з нею за кількістю загальних УРЛів, при цьому є певний поріг для додавання ключів до кластера (зазвичай не більше 10) після чого утворюється новий кластер-сегмент.

Hard кластеризація – це кластеризація, при якій відбувається порівняння самого частотного ключа з наступними ключами за кількістю загальних УРЛів у ТОП-10 пошукової видачі. Це метод підходить для великих сайтів, ніш, де велика конкуренція та де велика кількість слів-синонімів. На виході після цієї кластеризації ми отримуємо менше СЯ, ніж після SOFT та Middle, але точніше.

В Інтернеті багато безкоштовних ресурсів, які дозволяють провести швидко та якісно кластеризацію. Розберемо деякі з них:

 1. Coolakov – досить зручний сервіс, який може здійснити кластеризацію безкоштовно до 500 слів. Цей сервіс зручний тим, що він відразу виводить список конкурентів.
 2. Semantist – за допомогою цього сервісу можна кластеризувати СЯ до 2 000 слів. Цей ресурс ідеально підходить для кластеризації додавання нової категорії на сайт.
 3. Seoquick – за допомогою цього сервісу можна провести кластеризацію до 40 000 запитів, але варто врахувати один момент, якщо використовувати безкоштовну версію програми на добу можна кластеризувати не більше 1 000 запитів.

Збір СЯ в ручному режимі

При цьому способі збору СЯ фахівець у ручному режимі опрацьовує кожну сторінку сайту, збирає семантику щодо конкурента та за цільовими запитами і далі розсаджує зібрані ключі по сторінках. Цей спосіб дуже затратний за часом. З негативного можна відзначити також те, що при такому варіанті опрацювання семантики у фахівця немає можливості опрацювати та якісно спроектувати структуру сайту, що позбавляє сайт шансу мати найповнішу та розширену структуру, що відповідає попиту. Збір СЯ руками під вже існуючі сторінки має бути у тому випадку, якщо потрібні тут і зараз ключі для написання контенту або для прописування метатегів. При цьому важливо розуміти, що незабаром буде зібрано довгі списки запитів і процес формування семантики для сайту буде проведений за конкурентами з повним проектуванням інформаційної структури.

Висновки

Закінчуючи статтю, хочу ще раз звернути увагу на важливі моменти у формуванні СЯ:

 1. Семантичне ядро ​​– це список усіх ключових запитів, за якими ранжується сайт.
 2. Семантичне ядро ​​має бути опрацьоване найбільш якісно, ​​від його якості залежать усі результати Seo просування сайту.
 3. Для підготовки СЯ використовуйте аналіз конкурентів, а також кластеризатори. Це дозволить якість і точно спроектувати структуру сайту.
 4. При складанні семантичного ядра обов’язково враховуйте частотність ключів, обов’язково в просування потрібно брати і ВЧ, і СЧ, і НЧ ключі.
 5. Використовуйте в роботі сервіси Serpstat, Ahrefs, Coolakov і т.д. вони значно економлять час та допомагають у просуванні сайту.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

three × one =

Related Posts

Індексація сторінок. Як перевірити чи індексується ваш сайт чи ні
Кожна людина, яка хоч раз стикалася з поняттями seo-просування сайту, пошукова оптимізація, видача Гугл тощо,
Seo просування сайту: короткий екскурс у пошукову оптимізацію сайтів
У цій статті мова піде про пошукову оптимізацію, ми докладно розберемо, що це таке, з
Внутрішня перелінковка як важливий фактор ранжування
Внутрішня перелінковка – важлива частина Seo просування сайту. Вона також виконує важливе завдання щодо утримання